Зв'язатись з нами

Ico Огляди та статті
05.12.2018

ПЛР – коротко про головне

Нові тенденції в медицині зачіпають як значні медичні центри, так і невеликі лабораторії, що розташовуються по всій території країни. Останні декілька років особливий інтерес викликає доволі «юний» із використовуваних методів дослідження, а саме ПЛР.

Ряд лабораторій з великим досвідом вже мають досвід роботи з новим методом, але для декого ПЛР все ще досі є просто абревіатурою із трьох букв…

У даній статті розкажемо простими словами про новітній діагностичний метод.

Полімерна ланцюгова реакція або скорочено ПЛР, є методом, що в першу чергу орієнтований на детекцію збудників небезпечних інфекційних захворювань.

Навіть сама назва коротко описує суть даного діагностичного методу, який було розроблено більш як 30 років тому.

На початку свого застосування методом ПЛР користувались лише працівники науково-дослідних інститутів. Але згодом вчені, роздивившись його перспективність і ефективність, стали просувати метод в практичну медицину.

На даний час ПЛР-дослідження є в арсеналі багатьох лабораторій, а результати, які дозволяє отримати даний метод, служать підґрунтям для постановки діагнозу та призначення етіотропного лікування.

Інколи упопулярних наукових джерелах можемо побачити цікавий опис ПЛР як методу, за допомогою якого ми можемо віднайти голку в стозі сіна, а потім з використанням голок побудувати цілий стіг. Звісно ж, не важко здогадатись, що голкою називають певну частину ДНК збудника інфекції, а стогом сіна – макроорганізм.

Які інфекції ми можемо діагностувати з допомогою ПЛР?

Перелік таких інфекцій надзвичайно широкий та включає:

  • туберкульоз,
  • інфекції респіраторного тракту,
  • кишкові інфекції,
  • гепресвірусні інфекції,
  • вірусні гепатити,
  • урогенітальні інфекції,
  • папіломавірусні інфекції,
  • TORCH-інфекції, з якими знайомі більшість клініцистів та лікарів-лаборантів,
  • а також особливо небезпечні та вогнищеві інфекції, що можуть давати абсолютно незнайому симптоматику, яку важко діагностувати.

Наша компанія пропонує широкий перелік транспортних середовищ, наборів для дослідження різноманітних інфекцій, реагентів для виділення ДНК/РНК, детекції генетичних поліморфізмів, а також обладнання, що дозволяє повністю автоматизувати процес дослідження та забезпечити максимальну точність та достовірність отриманих результатів.

Компанія «ДІАМЕБ Трейд» має досвід створення ПЛР-лабораторій «з нуля» та може забезпечити поетапне створення і функціонування такого сучасного підрозділу.

Окрім обладнання та реагентів ми надаємо постійну інформаційну та технічну підтримку, що дозволяє лікарям-лаборантам швидко освоїти новітні техніки та мінімізувати витрати робочого часу.