Зв'язатись з нами

Ico Огляди та статті
01.04.2019

Проведення паразитологічних досліджень під час планового медичного огляду школярів

На жаль, доволі часто медичний огляд школярів перед початком навчання є формальністю для батьків, а особливо діагностика паразитарних уражень організму.

За офіційними даними ВООЗ паразити стійко займають 4 місце по нанесенню шкоди здоров’ю людей у всьому світі. Діти є основною групою ризику, оскільки серед усіх зареєстрованих випадків гельмінтозів 80% - випадки серед дітей.

Зараження паразитами негативно впливає на весь організм, викликаючи:

  • диспепсичні розлади,
  • алергічні реакції,
  • відчуття втоми,
  • поганий сон,
  • підвищену температуру,
  • та багато інших симптомів, які не завжди асоціюються саме з паразитичним ураженням організму.

На нашій території поширені в переважній більшості два види паразитів: гострики і аскариди. Типовим для них є узагальнення «кишкові нематоди». Лише у 10% випадків паразитарні захворювання спричинені іншими видами. Аскариди - паразити, які за розмірами можуть досягати до 15 см та локалізуються в тонкому кишечнику. Гострики - значно менші, розміром до одного сантиметра, але не менш шкідливі для організму дитини з локалізацією в товстому кишечнику. Доволі рідко, але все ж трапляються й інші види - некатор, трихінели, опісторхи, анкілостома і т.п.

Незалежно від виду та локалізації всі паразити чинять негативний вплив на організм дитини, тому що вони харчуються поживними речовинами, які надходять в організм з їжею. Більш того, паразити виділяють значну кількість токсинів, які негативно впливають на загальний стан. Як результат отруєння токсинами з'являються наступні симптоми: безсоння, головний біль, а інколи навіть відчуття тривоги. Глисти можуть харчуватись також лейкоцитами і бути причиною недокрів'я. Алергії, дерматити, що важко піддаються лікуванню, не так рідко спричинені паразитарним ураженням.

Який оптимальний метод виявлення гельмінтів?

Таким методом є паразитологічне дослідження з використанням концентраторів Parasep. Parasep - одноразові пробірки, призначені для концентрування кишкових паразитів методом центрифугування через спеціалізований фільтр. Дана технологія дозволяє виявити близько 20-ти видів гельмінтів, а успішна діагностика є не менш важливою як правильне лікування. Новітня технологія паразитологічних досліджень була розроблена в Англії та протестована у сотні лабораторій в Європі та США.

В чому перевага досліджень з Parasep?

Забір матеріалу проводиться у пробірку, що вміщує фіксатив, та дозволяє зберігати зафіксований матеріал до 4-х тижнів. Більше не потрібно доставляти свіжо зібраний матеріал у лабораторію. Parasep забезпечує не лише точну діагностику, а також зручність доставки і зберігання біологічного матеріалу.

Чи завжди можна виявити паразитів з першого разу?

Ні, не завжди. Інколи у залежності від циклу розвитку конкретного паразита знадобиться повторне дослідження. Для грамотної інтерпретації результатів та визначення необхідності повторного проведення тестування слід звертатись до лікаря.